YS'20
[Young Summit]
Bilim ve Teknoloji Zirvesi & Youngathon

BİGENÇ Derneği olarak Young Summit projesinin ikinci büyük etkinliği olan Youngsummit’20 | Bilim ve Teknoloji Zirvesini 14-15 Mart tarihlerinde Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi(BTM)’nde gerçekleştireceğiz.

Youngsummit, Birleşmiş Milletlerin 2030 için belirlediği 17 küresel kalkınma hedefini gerçekleştirmek için gençlerin girişim projeleri üretmesini teşvik eden ve bu projelerin hayata geçmesine destek olan bir organizasyondur. İlk çalışmasını 2019 Nisan ayında ‘Çevre ve Enerji’ teması ile gerçekleştirdiğimiz Youngsummit’ in ikinci çalışmasında “Bilim ve Teknoloji” temasına odaklanıyoruz. Bu çalışmada belirlediğimiz atölye başlıkları altında katılımcılar pratik hayatta var olan  ve bilim teknoloji alanında çalışan kurumların, bilim adamlarının ya da bireysel kullanıcıların karşılaştığı vakalar üzerine çalışacak ve çözüm odaklı projeler üretecekler. Jürilerimizce seçilen girişim projelerinin hayata geçirilmesi için partner kurumlarımızla birlikte çalışmaktayız. Bilim ve Teknoloji alanında girişimcilik odaklı bir ilham ve deneyim yolculuğu olarak hayal ettiğimiz Youngsummit’20 ile, hem girişimcilik ekosistemine hem de bilim ve teknoloji ile ilgili çalışma alanlarına bir “gençlik dokunuşu” getirmeyi amaçlıyoruz.

2 gün sürecek olan etkinliğimizde 1.gün olacak olan zirve kısmında minimum 300, 2.gün olacak olan atölyeler kısmında ise 150 katılımcıyı ağırlayacağız. Yapılacak olan atölye çalışmalarında BTM‘ nin startup ve girişimcilerinin ekiplerinden katılımcılarımıza mentörlük yapılacak ve TÜMMİAD destekleriyle oluşacak olan fuaye alanında BTM startupları kendi stantlarını açacaklar.

Seni de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

17
Küresel Hedef
6
Youngathon
350
Katılımcı
2
Gün
KAYIT
Bu Eşsiz Deneyimi Kaçırma!

Young Summit 27-28 Nisan’da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde!